Wsparcie przetwarzania rozproszonego.

computer photoKomputery, których dziśˆ‚ używamy mają bardzo dużą moc obliczeniową, która po prostu jest marnowana. Dla zobrazowania sytuacji można przedstawić› prosty przykład. Sprawdzając, jak wygląda użycie naszego procesora okazuje się, że przy codziennych czynnośˆ‚ciach jest to śˆ‚rednio zaledwie pięć› procent. Co więc z jego pozostałą czꍶˆ‚cią? Krótko mówiąc – nic. Właśˆ‚nie, dlatego warto zastosować› obliczenia rozproszone i dołączyć› do projektu, który pozwoli na zgłębiającym wiedzę na jego temat naukowcom w dalszym ciągu rozwijaż› różne dziedziny życia w tym także medycynę.

Jak dołączyć› do grupy osób, które przekonały się, że obliczenia rozproszone mogą okazać› się dużym postępem cywilizacji? To bardzo proste i nawet nie trzeba mież› do tego specjalnych umiejętnośˆ‚ci. Na początku należy zainstalować› na swoim sprzęcie system BOINC. Warto powiedzież› czym dokładnie jest to oprogramowanie. BOINC to skrót od Berkeley Open Infrastrukture for Network Computing.

Instalując go na swoim komputerze nie musimy się obawiać›, że ten w jakikolwiek sposób przestanie działać› tak jak dotychczas. Zainstalowane oprogramowanie wykorzystuje bowiem jedynie nieużywaną moc obliczeniową. Przystępując do programu stajemy się wolontariuszami, którzy wspierają rozwój systemu.

Nawet nie zauważymy jego obecnośˆ‚ci na swoim komputerze. Pojawi się bowiem na nim jedynie odpowiednia ikona, która sugeruje, że jest on aktywny. Co ważne, nie każdy może dołączyć› do projektu. Konieczne jest bowiem połączenie z siecią internetową, co nie jest niczym dziwnym jeśˆ‚li wziąć› pod uwagę, ż…e przeprowadzane obliczenia mają być› udostępniane naukowcom.

To od nas zależy czy projekt nie upadnie. Inwestycja w jego działania to ogromne sumy, których przeciętny człowiek nawet nie jest w stanie sobie wyobrazić›. Brak funduszy mógłby się okazać› dużym problemem dla rozwoju całej cywilizacji. Niewiele osób zdaje sobie bowiem sprawę z tego jak duże znaczenie mają obliczenia rozproszone w codziennych dziedzinach życia. Dołączając do projektu BOINC przyczyniamy się więc do wielkich odkryć› naukowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *