Sukcesy wynikające z używania obliczeń rozproszonych

Udostępnianie mocy obliczeniowej swojego komputera poprzez system zainstalowany na twardym dysku komputera już przynosi wielkie korzyści. BOINC znalazł swoje zastosowanie w wielu dziedzinach życia i na prawdę warto dołączyć do grupy wolontariuszy, którzy już przyczyniają się do niezwykle intensywnego rozwoju naszej cywilizacji.

O tym, że komputery i sieć internetowa to przyszłość ludzkości wiemy już od początku ich istnienia. Jednak dopiero obliczenia rozproszone dały wielką nadzieję na to, że faktycznie możemy liczyć na przełomy w różnych, tajemniczych do dziś dziedzinach życia. Wpływ na rozwój medycyny zna już każdy.

knowledge photoDoskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dzięki obliczeniom rozproszonym powstała nadzieja na znalezienie leku na jednego z najczęściej dotykających dzieci raka, ale nie tylko medycyna może cieszyć się nadzieją jakie niesie za sobą przetwarzanie rozproszone. Do grona szczęśliwych dołącza również matematyka, fizyka czy astronomia. Za sprawą udostępniania swoich komputerów naukowcom jeden z użytkowników nawet odnalazł swój drogi sprzęt, który został mu skradziony. System BOINC, który pracował na nim pozwolił na namierzenie skradzionego laptopa a więc jak widać obliczenia rozproszone mogą w przyszłości znaleść swoje zastosowanie również w kryminalistyce i pokrewnych jej dziedzinach.

Osoby, które chcą dołączyć do projektu same mogą wybrać kierunek swoich działań. Decydują one bowiem o tym czy udostępniając swoją moc obliczeniową chcą wspierać walkę z niekorzystnym działaniem czynników na środowisko naturalne, czy też chcą wspomóc odkrywanie tajemnic kosmosu a może będą wspierać medycynę?

Wybór jest ogromny i choć z uczestnictwa w projekcie nie ma żadnych zysków materialnych to wspomaganie rozwoju nauki powinien być wystarczającą zapłatą. Nie używamy całego zasobu naszych procesorów, ale nawet jeśli w konkretnej sytuacji potrzebujemy jego większego zużycia to o nic nie musimy się martwić w takich sytuacjach bowiem BOINC po prostu nie będzie się aktywował.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *