Przetwarzanie rozproszone w medycynie.

Można zadawać sobie pytanie jak obliczenia rozproszone mają się do postępu medycyny? Otóż, mają i warto mieć tego świadomość. Dzięki milionom użytkowników, którzy zdecydowali się na uczestnictwo w projekcie w Japonii nastąpił przełom w leczeniu niesamowicie złośliwego nowotworu dzieci. Chcąc znaleść odpowiednie czynniki, które uaktywniają raka bazując na obliczeniach jednej jednostki zajęłoby to jakieś trzy miliony lat.

Grupa zainteresowanych osób przebadała ponad trzy miliony molekuł mogących odpowiadać za rozwój choroby w zaledwie trzy. Postęp jest więc niewyobrażalny a dzięki niemu i grupie świadomych osób wiele małych, niewinnych istot może liczyć na to, że nowotwór nie odbierze im życia.

Obliczenia rozproszone stosowane są również w poszukiwaniu informacji na temat AIDS, który podobnie jak wiele innych osób na dzień dzisiejszy jest niestety chorobą śmiertelną. Badania cały czas trwają. Pokładane są w nich wielkie nadzieje a wszystko to za sprawą zwykłego, przeciętnego człowieka, który z medycyną wcale nie musi mieć wiele wspólnego.

Zagadnienie jakim jest przetwarzanie osobowe nie jest zarezerwowane jedynie dla znawców informatyki. Każdy człowiek może dołączyć do interesującego go projektu. Wystarczy, aby na swoim komputerze zainstalować odpowiednie oprogramowanie. Co ważne, z całą pewnością nie obciąży ono ani tym bardziej nie spowolni działania sprzętu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że procesory – zwłaszcza te w nowych komputerach w gruncie rzeczy są tak na prawdę praktycznie nieużywane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *